Základní princip fungování bitcoinu

bitcoinSlyšeli jste o bitcoinech, nicméně nedovedete si tento termín přesně zařadit? Pokud ano, zcela jistě se vyplatí zjistit, jakým způsobem tato digitální měna funguje, jak vypadá samotná síť a kde si lze zjistit podrobná data. Jaké jsou bitcoiny, kdo s nimi obchoduje a v čem tkví jejich charakteristika? Přesně na tyto otázky se pokusíme odpovědět. Stejně tak doporučíme i speciální bitcoin kurz, který vám objasní všechno o této kryptoměně od A až po Z.

Unikátní kryptoměna

V první řadě je třeba učinit rozdíl mezi celou internetovou P2P platební sítí s označením Bitcoin a samotnou kryptoměnou, tedy bitcoiny. Právě s nimi se v otevřeném světě obchoduje. Hlavní odlišností sítě je bezesporu její decentralizace spojená s nemožností jejího padělání nebo jakéhokoli ovlivňování. Nevztahuje se na ni ani inflace, jelikož o ní díky absenci jakéhokoli pevného bodu nelze vůbec hovořit. Vše je předem jasně dáno kódem a není možné nic zvenčí měnit. Offline se k jakémukoli obchodování také rozhodně nedostanete.

Komunikace v síti

Základem Bitcoinu je kompletní komunikace prostřednictvím speciálního počítačového programu. Klienta lze vlastnit mimo jiné také i na mobilním zařízení typu tabletu či chytrého telefonu. Účastníci se dělí na dva typy. Jde o koncové uživatele a těžaře. Zatímco prvně jmenovaní posílají peníze, druzí potvrzují dané transakce přímo v síti. Uživatel může fungovat v obou dvou rolích zároveň. Důležité je i vlastnictví takzvaných peněženek. Jde prakticky o jednotlivé adresy. Vlastnictví samotné peněženky v síti přitom nelze nijak spatřit. S prostředky totiž nakládá jen majitel speciálního klíče.

Zjistěte si o bitcoinech více

Zaujala vás tato virtuální měna a chtěli byste se dozvědět více. Stačí se pouze podívat na specializovaný online kurz nazvaný Jak na Bitcoin – krok za krokem. K dispozici je na vzdělávacím portálu vimvic.cz.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.